צילום
אישי נשי
שמחה
אהבה
שחרור
מאת רונית ולפר אודות פורטפוליו על המסלולים
צילום עסקי

אשה בעין המצלמה

למצלמה היכולת ליצור שינוי בחשיבה ובתפישה של האדם את עצמו, את האחר, וליצור תרגום חדש למציאות, כפי שהיא נתפשת דרך עולם הערכים, החוויות והרגשת של המתבונן.

נעים מאד,
מה אני מצלמת? אני צלמת נשים, יותר נכון, צלמת סטודיו של דיוקנאות נשים. אוי, אלו נשים!
בחרתי להתמקד צילום נשי בוגרות מתוך צורך אישי. בעקבות ירידה משמעותית במשקל, התחשק לי נורא להראות, להצטלם, להתגלות לעצמי ולעולם. אחרי שנים של הסתתרות מאחורי המצלמה והעדר בוטה של תמונות באלבום המשפחתי, נחמץ ליבי והחלטתי שאני חייבת סט תמונות שיעזור לי ליצור נוכחות.
ביתי חגגה שנת מצווה ומצאתי זאת כהזדמנות נהדרת לעבור סשן צילומי אם ובת. החוויה היתה כיפית וזכיתי לתמונות מקסימות עם ביתי. כשהתבוננתי בתמונות הייתה שמחה וצחוק, אך נעדר בהם העומק. נפתח בי התאבון, רציתי שמישהו יצליח לתרגם עבורי את האופן שבו אני חווה את עצמי באופן ויזואלי. הלכתי לצלמים נוספים ואחד מהם היה קרוב מאד. אך עדיין היה חסר לי ה'פונקטום', אותה דקירה שעושה את הצילום לכל כך אישי ומרגש.

הבנתי שמצאתי לי ייעוד ובחרתי להעצים נשים בוגרות, על ניסיון חייהם, חוכמתן ויופיין באמצעות המצלמה. שמתי לי למטרה לתת לנשים את המבט המעצים והאוהב שהן כל כך רוצות לראות בעצמן. מדוע נשים? משום שאני דוברת את השפה באופן 'שוטף' ומכירה את הקודים עליהם מושתתת החשיבה הנשית. אני אוהבת לבלות עם נשים, חושבת נשית, מבינה את ההוויה הזו מתוך הביציות. בתפישתי, אני עוזרת להביא לידי ביטוי נפש של אדם אחר. העיסוק בצילום הוא לא העניין הוא רק הכלי, המפגש של האישה עם עצמה הוא העניין.

התפקיד שלי הוא למקסם את המפגש של האישה עם עצמה ולבדוק שהוא במידה המותאמת אליה. כדי שאישה תחווה את עצמה בעוצמה היא לא צריכה אפקטים, נהפוך הוא, מינימום רעשים, תאורה פשוטה ומחמיאה ועיסוק בעיקר -מבע! היא רוצה לראות את מבע עיניה, את הכנות שיוצאת מהדימוי. אותנטיות, כבר אמרתי? תמיד מרגש. הקסם קורה בין האלמנטים בצילום, בין המבט לחיתוך, בין המבע למסגרת.

הצילום מחבר את האישה לעולם הפנימי שלה, לסיפור שהיא רוצה לספר על עצמה, לחלום שהיא רוצה להפריח לעולם. הצילום מאפשר לה לחוות את עצמה כמו ששכחה מזמן. לצילום תפקיד מרפא ביצירת הדימוי העצמי של אישה, שמאותגרת במפגש עם סימני הזמן . נשים מתחברות לתשוקות שלהן, לילדה שבתוכן, לשמחת החיים שכבתה, לצחוק הפרוע, לדמעה של התרגשות ממפגש מחודש עם מה שהיא רוצה לראות.

הנשים הללו שמגיעות אליי הן שליחותיו של היקום, שמפגישות אותי עם יכולות, חוויות, תובנות שעלי ללמוד. לכל אחת מהן מקום בליבי ואני מוקירה לה על שבחרה בי כסטודנטית של החיים.

ואני?
"ואני תפקידי לנגב לך את הדמעות",
לאפשר לאישה להתרגש מעצמה.
זו המתנה שקיבלתי לחיי.
אני מודה עליה בכל מאודי.

Slide לחוויה מעצימה ומרגשת מוזמנת לתאם פגישת ייעוץ והיכרות
(ללא עלות כמובן)
צרי קשר
יהודית ויצמן נטלי נדל 3 מיתוג ויזואלי עבור זהר ליבוביץ׳ רון ועוז רונית ולפר - צלמת נשים נילי ברטוב 2

מסלולים ומוצרים

מאמרים וטיפים

מכתב תודה מענבל פלד כשהייתי בת 12 ביקשתי מצלמה מתנה לבת מצווה, אולימפוס פן. זו הייתה המצלמה הראשונה שלי, איתה צילמתי את בר המצווה קרא עוד מכתב תודה מרגש מחסיה ברטלר שלום לך, רונית אהובה. שמחה לכתוב לך בכמה מילים את ההתרשמות שלי מהמפגש ביננו. אתחיל, שהקדם-מפגש, השיחה שהתנהלה ביננו ותכתובת המילים, כבר סיפרו לי קרא עוד צילום אישי נשי הדרמה שבסיפור פשוט התחדשתי לי עם תחילת הקיץ ועברתי לסטודיו חדש, בסדנאות האמנים שבעין כרמל. ולמה אני מספרת לך זאת? אני מאמינה באנרגיה. כמו קרא עוד המפגש שלנו ב'סלונה' המפגש שלנו ב'סלונה' נגה קובץ', מייסדת 'נשים מעל 50' כותבת על המפגש שלנו ב'סלונה'. השבוע פגשתי אותה בביתה במושב מגדים, השוכן בין הים התיכון קרא עוד תפקיד משמעותי בעבודתי תפקיד של מראה השתקפות, מילה המורכבת ממילים כמו שקף, תקף, שתק. כולן הן חלק מהמהות בחווית ההשתקפות. ברגע שאני שותקת, נותנת קרא עוד

חברות מספרות

קרן טל תקשיבי...אי אפשר לתאר במילים מה שעשית לי היום, אני נרגשת כמו מאהבה חדשה. פתחת את הפקק שעשה לי סתימה, את אחת ממעט נשים המדהימות שנגעו בחיי את מלאכית, מעבר לזה שאת קוסמת, אם באתי אליך כי אני רוצה לאהוב את עצמי, להתאהב, להצליח וכ'ו.. עכשיו זה בעוצמות כפולות ומכופלות אז תודה לך אישה מדהימה, וסליחה ששיגעתי אותך בהתחלה..! טל לביא טל לביא רונית היקרה איזה סט נשי ,שמח וממופלא הקמת לנו. גישתך ייחודית.את יודעת בדיוק מה להמליץ ואיך לתת הרגשה נהדרת לכל אחת ואחת מלקוחותייך בהתאם לאופי.ממני הוצאת גם רגשות נסתרים ואני גאה להשתמש בתמונותייך מיכל לבנון מיכל לבנון לפני מספר ימים החלפתי את תמונת הפרופיל שלי בפייסבוק לתמונה שצולמה על ידי רונית ולפר. בעידן הטכנולוגי הנוכחי - זה ממש כמו לעשות ניתוח פלסטי. התמונה מאירה את תווי הפנים בצורה מחמיאה, זוית הצילום וגם האיפור המעודן עליו התעקשה רונית - הביאו לתוצאה - שגם אני נדהמתי ממנה. התאהבתי באישה שהביטה אלי מהתמונה. אחרי שנים שבהם לא הסכמתי שיצלמו אותי, שנים שכאשר הבטתי בכל תמונה - חשתי רק בושה ומבוכה..הנה לפתע אני בלהה תורן בלהה תורן יש מצלמה שמלטפת לך את האגו ומכניסה אותך למוד של, "ואללה לא ידעתי שאני ככה." זאת המצלמה של רונית , רכה , מפרגנת, מקצועית, נשית... ובעיקר מעצימה ומגדילה אותך, מה צריך.. כדי שהפלא יקרה, מסתבר שלא הרבה : חיוך אמיתי, ספור עם מסר, בגד עם צבע, והאמונה שאת הגעת למקום הנכון, את פשוט בידים אמונות וטובות. יעל פז יעל פז רונית, בגללך לא ישנתי כל הלילה, הייתי בהיי וחיוכים שלא הצלחתי להרגע, כאילו נסעתי לאיזה מקום קסום.. התחלתי למיין את התמונות, אני המומה מכמה דברים: אני ממש יפה, זו תגלית משמחת, רוב התמונות מוצאות חן בעיניי אז פתחתי שתי ספריות: "תמונות לכל מטרה" ו "תמונות מהממות"... בקיצור אני ממשיכה להצחיק את עצמי. בינתיים הרבה אהבה ותודה לך חנה פלד חנה פלד חוויה בלתי רגילה ומרגשת ,לי היא חשפה את מה שחפשתי! וכל זאת ברגישות כובשת רונית את גדולה!והצילום מעצים ללא כל ספק!. צביה אביזמר צביה אביזמר רונית היקרה היו לי חששות אבל ברגע שניכנסתי לביתך המשרה רוגע וחום נירגעתי את כל כך מקצועית ואישה מדהימה היה לי לעונג לקבל שירות ממך אישה מדהימה התמונות יצאו מדהים לא מאמינה לתוצאות ולתישבוחות שקיבלתי המון המון בהצלחה בהמשך מזי שטייגמן מזי רונית... צלמת ואישה מדהימה!!! חובה לכל אישה... תהליך מרתק שמתחיל בשיחה והיכרות עם מוסיקה שקטה ונעימה ומסתיים... (לא אגלה איך, כדי לא לקלקל את החוויה...) וכל זה בא לידי ביטוי בתמונות מדהימות!!! חסיה ברטלר שלום לך, רונית אהובה.   שמחה לכתוב לך בכמה מילים את ההתרשמות שלי מהמפגש ביננו.   אתחיל, שהקדם-מפגש, השיחה שהתנהלה ביננו ותכתובת המילים, כבר סיפרו לי שאני עומדת לפגוש אישה מאד רגישה, חכמה ומיטיבה לראות, ולאו דווקא דרך המצלמה. לגמרי לא טעיתי... ההיכרות אתך, עם עולמך, עם האישיות שלך, עם הדרך שבה את חושבת ומתבוננת - הוסיפה לפגישה את הרובד הנוסף, שבלעדיו הכל שטחי וחיצוני. לפני שהתחלנו בצילום, שוחחנו, שיחה עמוקה ופתוחה, כזו שאיפשרה לי להביא את עצמי, להתבטא, וגם לזכות להדהוד
Powered by Simply
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
Digital Workshop
phone-squarebarscaret-leftenvelopequote-rightwhatsappcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram