צילום נשים בוגרות

צילום נשים בוגרות

מוצר הדגל מבית הסטודיו של רונית ולפר

חציתי את גיל 50. קצת נצבט הלב, אבל יחד עם זאת, יש משהו בגיל הזה שמהלך בי כבוד וקסם, עם קורטוב של חשש. אם תשאלי אותי, לא הייתי מוותרת על אף שניה בחיי, הייתי חותמת על כל טעות, פאשלה, אובדן ומהלך שעברתי. אוהבת כל שנייה ולא מתגעגעת לאף אחת מהן.

במהלך השנים למדתי לצפות ולהתאהב בכוחן של נשים בוגרות, בשלות. נקודת המבט אז רחבה וישנה פרספקטיבה עניינית יותר על החיים. לדברים הקטנים יש מימד של עומק וחשיבות ומחפשים פחות את ה- WOW  והגדול. יונג כתב בספרו Memories, Dreams and Reflections שבמחצית השנייה של החיים, אנשים לעיתים קרובות מעמיקים יותר בחיפוש אחר משמעות. בגיל זה נשים מתחברות שוב לשאיפות, ליצירתיות, לערכים ולחוכמה שלהן, קולן הפנימי נעשה ברור וחד יותר במישורים השונים של החיים.

לכולנו יש סיפור חיים שנותן את אותותיו בנראות החיצונית שלנו. מרביתנו מתהלכות עם דימוי עצמי המורכב ממורכבות חיינו ומשינויים שעבר גופנו. בספר "תבונת גיל המעבר" נותנת ד"ר כריסטיאן נורתרפ הסבר מעמיק יותר לאותם שינויים. היא כותבת שבשנות הפוריות ההורמונים של האישה מייצרים לעיתים קרובות מעין מסך המכסה על המודעות שלה לצרכיה האישיים. מסך זה עוזר לה להתעלם מקשייה הרגשיים וממקד אותה בפעילות המיועדת בעיקר לצרכי משפחתה וסביבתה הקרובה. ההורמונים שבגופה מחזקים רגשות של סיפוק מתפקידה האימהי. בגיל המעבר, כשמסך זה מוסר עקב השינויים ההורמונליים, תיתכן מודעות גבוהה יותר של האישה לרגשותיה, למאווייה, וגם לכעסיה. יכולתה לבקר וליצור הבחנה בחברה מתחדדת, ולעיתים קרובות היא מרגישה דחף גובר להביע את עמדתה ולחולל שינויים.

מתוך מקום של אהבה וצורך החלטתי להתמקד בעבודתי בצילום נשים בוגרות, או כפי שנהוג לקרוא לשלב זה 'גיל המעבר'.  שמתי לי כחזון להנכיח את נראות חכמתה וניסיון חייה, לספר את סיפורה ולתת לו ביטוי ויזואלי. בכך, ניתן לאפשר לה מבט מחודש אל עצמה מתוך מקום של סיפוק, שחרור והנאה. כוחו של הצילום הוא בשיקוף בבואת המצולמת, מה שמאפשר לה להתבונן בעצמה באופן השונה ממבט בראי, דרך עינה ופרשנותה של הצלמת.

המבט שהמצולמת חווה מצידה השני של המצלמה הוא מבט אוהב, מקבל, מעריך, המחפש לתת ביטוי חזותי לסיפורה של המצולמת. אני מאמינה כי היא  מכירה את עצמה יותר טוב מכל אחד אחר. אני כאן כדי לאפשר לה לספר את הסיפור שלה ללא שיפוטיות ופרגון אמתי.

למה צילום?

נשים רבות לא אוהבות להצטלם וחוסר הנינוחות הזו מתבטאת בצילומים, מכאן שהן מאששות את הנחת היסוד שלהן כי הן 'לא פוטוגניות'. כשהאישה נינוחה ונותנת ביטוי למקומות החזקים שלה, הצילום מנציח זאת והופך את הדימוי החזק והיפה לעובדה הקיימת כל הזמן. הוא הופך מתיעוד של מציאות מסוימת למציאות בזכות עצמו.

זוהי דרך ופעולה להקניית חוויה חיובית של נראות, לכדי שחרור, העצמה וחיזוק החוויה הנשית. באמצעות אישוש המבט בתוצר החדש נוצרת חוויה חזקה ואפקטיבית המהדהדת ומשפיעה על הדימוי הגופני והדימוי העצמי.

 

התחברת? גם את חושבת שמגיע  לך להתאהב בעצמך?

לפרטים נוספים על מוצר 'אישי נשי' מבית הסטודיו של רונית ולפר, ליחצי כאן:

צרו קשר

לתשומת ליבך, השירות בתשלום.

מכתב תודה מענבל פלד
קרא עוד
מכתב תודה מרגש מחסיה ברטלר
קרא עוד
צילום אישי נשי הדרמה שבסיפור פשוט
קרא עוד
המפגש שלנו ב'סלונה' המפגש שלנו ב'סלונה'
קרא עוד
אולי יעניין אותך גם:

חברות מספרות

קרן טל תקשיבי...אי אפשר לתאר במילים מה שעשית לי היום, אני נרגשת כמו מאהבה חדשה. פתחת את הפקק שעשה לי סתימה, את אחת ממעט נשים המדהימות שנגעו בחיי את מלאכית, מעבר לזה שאת קוסמת, אם באתי אליך כי אני רוצה לאהוב את עצמי, להתאהב, להצליח וכ'ו.. עכשיו זה בעוצמות כפולות ומכופלות אז תודה לך אישה מדהימה, וסליחה ששיגעתי אותך בהתחלה..! טל לביא טל לביא רונית היקרה איזה סט נשי ,שמח וממופלא הקמת לנו. גישתך ייחודית.את יודעת בדיוק מה להמליץ ואיך לתת הרגשה נהדרת לכל אחת ואחת מלקוחותייך בהתאם לאופי.ממני הוצאת גם רגשות נסתרים ואני גאה להשתמש בתמונותייך מיכל לבנון מיכל לבנון לפני מספר ימים החלפתי את תמונת הפרופיל שלי בפייסבוק לתמונה שצולמה על ידי רונית ולפר. בעידן הטכנולוגי הנוכחי - זה ממש כמו לעשות ניתוח פלסטי. התמונה מאירה את תווי הפנים בצורה מחמיאה, זוית הצילום וגם האיפור המעודן עליו התעקשה רונית - הביאו לתוצאה - שגם אני נדהמתי ממנה. התאהבתי באישה שהביטה אלי מהתמונה. אחרי שנים שבהם לא הסכמתי שיצלמו אותי, שנים שכאשר הבטתי בכל תמונה - חשתי רק בושה ומבוכה..הנה לפתע אני בלהה תורן בלהה תורן יש מצלמה שמלטפת לך את האגו ומכניסה אותך למוד של, "ואללה לא ידעתי שאני ככה." זאת המצלמה של רונית , רכה , מפרגנת, מקצועית, נשית... ובעיקר מעצימה ומגדילה אותך, מה צריך.. כדי שהפלא יקרה, מסתבר שלא הרבה : חיוך אמיתי, ספור עם מסר, בגד עם צבע, והאמונה שאת הגעת למקום הנכון, את פשוט בידים אמונות וטובות. יעל פז יעל פז רונית, בגללך לא ישנתי כל הלילה, הייתי בהיי וחיוכים שלא הצלחתי להרגע, כאילו נסעתי לאיזה מקום קסום.. התחלתי למיין את התמונות, אני המומה מכמה דברים: אני ממש יפה, זו תגלית משמחת, רוב התמונות מוצאות חן בעיניי אז פתחתי שתי ספריות: "תמונות לכל מטרה" ו "תמונות מהממות"... בקיצור אני ממשיכה להצחיק את עצמי. בינתיים הרבה אהבה ותודה לך חנה פלד חנה פלד חוויה בלתי רגילה ומרגשת ,לי היא חשפה את מה שחפשתי! וכל זאת ברגישות כובשת רונית את גדולה!והצילום מעצים ללא כל ספק!. צביה אביזמר צביה אביזמר רונית היקרה היו לי חששות אבל ברגע שניכנסתי לביתך המשרה רוגע וחום נירגעתי את כל כך מקצועית ואישה מדהימה היה לי לעונג לקבל שירות ממך אישה מדהימה התמונות יצאו מדהים לא מאמינה לתוצאות ולתישבוחות שקיבלתי המון המון בהצלחה בהמשך מזי שטייגמן מזי רונית... צלמת ואישה מדהימה!!! חובה לכל אישה... תהליך מרתק שמתחיל בשיחה והיכרות עם מוסיקה שקטה ונעימה ומסתיים... (לא אגלה איך, כדי לא לקלקל את החוויה...) וכל זה בא לידי ביטוי בתמונות מדהימות!!! חסיה ברטלר שלום לך, רונית אהובה.   שמחה לכתוב לך בכמה מילים את ההתרשמות שלי מהמפגש ביננו.   אתחיל, שהקדם-מפגש, השיחה שהתנהלה ביננו ותכתובת המילים, כבר סיפרו לי שאני עומדת לפגוש אישה מאד רגישה, חכמה ומיטיבה לראות, ולאו דווקא דרך המצלמה. לגמרי לא טעיתי... ההיכרות אתך, עם עולמך, עם האישיות שלך, עם הדרך שבה את חושבת ומתבוננת - הוסיפה לפגישה את הרובד הנוסף, שבלעדיו הכל שטחי וחיצוני. לפני שהתחלנו בצילום, שוחחנו, שיחה עמוקה ופתוחה, כזו שאיפשרה לי להביא את עצמי, להתבטא, וגם לזכות להדהוד
Powered by Simply
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
Digital Workshop
phone-squarebarsenvelopewhatsappcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram